Все про жіночу гігієну: обираємо безпечні засоби та покращуємо догляд

Все про жіночу гігієну: обираємо безпечні засоби та покращуємо догляд

Жіноча гігієна — дуже тонке питання. Для здоров’я статевих органів важливо зважати на велику кількість факторів — від харчування до засобів, які стоять на поличці у душі. Тож у матеріалі будемо говорити про правила гігієни статевих органів та космецевтику від Nelly De Vuyst®, яка забезпечить щоденний комфорт та здоров’я.

Міфи про інтимну гігієну

Почати варто з міфів, які вирують довкола теми:

 1. Для очищення достатньо води. Насправді такий підхід здатен нашкодити. Вагінальний pH важливо тримати у межах 3.8-4.1. Вода є лужною та має pH на рівні 7-9. Тобто вона може підвищити кислотний баланс вагінальної зони, якщо не компенсувати її засобами гігієни для жінок. 
 2. Найбезпечніші доглядові засоби — аптечні. Це теж не правда. У складі більшості аптечної косметики є силікони, формальдегіди, сульфати та їх похідні, консерватори, парабени, ароматизатори та мінеральні олії. Все це складає небезпеку для інтимної зони. Використання такої косметики може спровокувати збільшення виділень, дискомфортні відчуття — свербіж, печіння тощо, неприємний запах, зміну pH балансу та навіть підвищити ризик інфікування.
 3. Догляд не потрібно змінювати. І це не так. З віком стан та функціональність вагінальної зони змінюється. Тому добирати догляд важливо зважаючи на актуальні потреби.

Як краще доглядати за інтимною зоною після 40 років

Спочатку про зміни. Вік після 40 років — це період, коли починається менопауза. В цей час змінюється кислотний баланс, зменшується вологість вагінальної зони та втрачається пружність м’язів.

Першочергово потрібно використовувати м’яку очищальну піну, яка нормалізує pH та вологість піхви. У догляд також варто додати засоби для укріплення. В лінійці  Nelly De Vuyst® є спеціальні тонери та гелі, що працюють на зміцнення тканин інтимної зони, а також зберігають гідратацію та фізіологічний pH. 

Правила інтимної гігієни

Тримати жіноче здоров’я у нормі не складно, якщо з розумом підійти до повсякденної доглядової рутини. Радимо дотримуватись таких правил:

 1. Не використовуйте мило або інші засоби, у складі яких є сульфати. Цей компонент так його похідні мають стати найбільшим тригером. 
 2. Синтетичні ароматизатори та барвники також не мають контактувати з піхвою. Перевагу треба віддавати виключно природним альтернативам.
 3. Не носіть синтетичну білизну, а також намагайтеся якомога рідше вдягати обтягуючий одяг. Білизна має бути з натуральних тканин, що здатні дихати.
 4. Не робіть спринцювання. За статистикою до 20% жінок регулярно звертаються до спринцювання, не зважаючи на те, що його небезпечність вже доведена клінічно. Спринцювання порушує pH піхви, а також сприяє збільшенню кількості шкідливих бактерій.
 5. Мінімізуйте споживання цукру. Бажано виключити білий цукор з раціону взагалі, бо це їжа для шкідливих бактерій. Навіть надмірно активне вживання природного цукру, що міститься у фруктах, може стати причиною кандидозу.
 6. Наповнюйте тарілку продуктами, що багаті на пребіотики та пробіотики. Інтимна гігієна та здоров’я починається з того, чим ви насичуєте організм й мікрофлору. Пробіотики та пребіотики необхідні для корисних бактерій, що підтримують здоров’я піхви.
 7. Уникайте латексу в контрацептивах та у змазках. Тут теж важливо шукати адаптовані продукти, що здатні відновити або підтримувати pH у нормі.
 8. Слідкуйте за рівнем стресу. Стрес призводить до гормонального дисбалансу, це своєю чергою порушує жіноче здоров’я. Для підтримки емоційної рівноваги радимо додати у щоденну рутину йогу, короткі медитації та не забувати про повноцінний відпочинок.
 9. Плануйте огляд у гінеколога один або два рази на рік. Якщо відчуваєте зміни, не нехтуйте та одразу звертайтеся за позаплановою консультацією.
 10. Обирайте засоби інтимної гігієни з органічним складом, а також враховуючи вік й персональні потреби.

Безпечна гігієна статевих органів жінки — обираємо доглядові засоби

Коли підбираєте космецевтику, зважайте на три головні моменти:

 1. Якісний, органічний склад. Наголосимо ще раз: жодних парабенів, сульфатів, барвників та ароматизаторів у складі не має бути. Тільки природні компоненти, отримані без хімічного синтезу. Які складники можуть бути? Ефірні олії, квіткові води, алое вера, рослинна саліцилова кислота, пребіотики тощо.
 2. Підтримка кислотного балансу піхви. Серед властивостей засобів інтимної гігієни обов’язково має бути підтримка вагінального pH на рівні 3.8-4.1. Тобто нормальне середовище злегка кисле. Саме природно кисле середовище захищає мікрофлору від бактерій, що можуть спричинити хвороби та дискомфортні відчуття.
 3. Низький вміст води та насиченість активними компонентами. Якщо на першому місці у складі стоїть вода, засіб не підходить до використання через її лужні властивості. Натомість засоби мають бути насичені активними, корисними компонентами, приклад яких є у першому пункті.

Програми для жіночої гігієни та здоров’я від Nelly De Vuyst® 

Nelly De Vuyst® має окрему колекцію засобів, створених для інтимної гігієни — BioFemme. Всі засоби сертифіковані COSMOS® Organic by ECOCERT® GREENLIFE та розроблювались в колаборації з топовими гінекологами.

Колекція розділена на шість програм, які закривають різні потреби та проблеми:

 1. Сухість. Програма націлена на нормалізацію вологості піхви в період менопаузи. Сухість з’являється через зниження кількості естрогену. Засоби зволожують піхву зсередини, нормалізують кислотність, мікрофлору та допомагають збалансувати гормональний фон.
 2. Кандидоз та інші дріжджові інфекції. Спеціальна триденна програма, що зводить до мінімуму кількість грибів ​Candida Albicans та виводить pH на нормальний рівень. У складі є молочна кислота та пребіотики, які забезпечують профілактику рецидивів кандидозу та підтримують баланс мікрофлори.
 3. Зміцнення. Ще одна програма, створена для жінок в період менопаузи. Засоби інтимної гігієни підвищують пружність тканин піхви. Тому вони також рекомендовані для використання після пологів. 
 4. Вросле волосся. Використовується після депіляції та гоління, щоб запобігти вростанню волосяних фолікулів. Лінійка представлена заспокійливими масками, що чудово працюють в синергії з іншими засобами з колекції BioFemme.
 5. Підвищена чутливість. Для заспокоєння чутливої шкіри, запобігання свербежу та подразненню в зоні піхви розроблені спеціальні гелі. Засоби підтримують баланс корисної мікрофлори й таким чином прибирають симптоматику дисбіозу мікрофлори.
 6. Інтимне життя. Nelly De Vuyst® також випускає безпечні лубриканти, що допомагають поновити фізіологічний рівень зволоженості піхви. При цьому у складі лубрикантів немає латексу та штучних ароматизаторів. Натомість у складі є полісахариди, корисні для жіночої мікрофлори, а також природні зволожувачі — алое вера та ірландський мох.
Back to blog